Strona Główna / Monitoring GPS

Dokładna lokalizacja

Za sprawą zaawansowanych lokalizatorów GPS oraz szybkich serwerów, każdy pojazd z wyposażeniem iCar może być zlokalizowany w krótkim czasie z dokładnością do kilku metrów, umożliwiając błyskawiczną reakcję w przypadku zagrożeń.

Zaawansowane informacje o zdarzeniach

System iCar umożliwia dostęp do kompleksowych danych dotyczących lokalizacji, a także informuje o zdarzeniach takich jak przekroczenie prędkości, nagłe hamowanie czy nietypowe sytuacje na drodze, zapewniając wgląd w bezpieczeństwo pojazdu i kierowcy.

Efektywne zarządzanie flotą

Dzięki systemowi iCar, można skutecznie kontrolować zużycie paliwa, stan akumulatora oraz styl jazdy kierowców, co prowadzi do lepszego zarządzania flotą pojazdów w firmie oraz potencjalnych oszczędności, w tym możliwości uzyskania ulg przy ubezpieczeniu floty.

Szybka informacja o zagrożeniach

Dodatkowe urządzenia w pojeździe mogą wysyłać sygnały o zagrożeniach do centrum monitorowania, które działa całodobowo, oferując szybką pomoc i reakcję, w tym zdalne zablokowanie pojazdu czy informowanie o naruszeniach przestrzeni ładunkowej.

Zdjęcie baneru

Monitoring GPS pojazdów iCar

Już od wielu lat w Solid Security tworzymy system monitoringu GPS iCar. Robimy to we współpracy z naszymi klientami, dopasowując się do ich potrzeb oraz potrzeb rynku. Wykorzystanie dostępnej technologii pozwala zabezpieczać flotę pojazdów oraz kierowców.

Nadajniki GPS

Nadajniki GPS, jakie instalujemy w pojazdach, posiadają wbudowany moduł GPS, który odbiera sygnał z satelitów. Następnie dane te przekazywane są na nasze serwery i za pomocą odpowiednich algorytmów wyświetlane w systemie iCar. Udostępniamy Ci go zarówno w wersji webowej, jak i mobilnej. Co oznacza, że wystarczy Ci tylko dostęp do Internetu i przeglądarka, aby z każdego miejsca zarządzać flotą.

Jakie korzyści daje Ci monitoring GPS iCar?

Monitoring pojazdów iCar to nie tylko dostęp do podstawowych informacji dotyczących lokalizacji, ale złożony system pozwalający informować Cię o zagrożeniach na drodze. Odczytasz z niego między innymi informacje o: przekroczeniu prędkości, nagłym hamowaniu, nietypowych sytuacjach na drodze, wysłanych sygnałach alarmowych, np. poprzez przycisk napadowy; inne w zależności od zamontowanych urządzeń.

Skuteczne zarządzanie flotą

System iCar pozwala Ci lepiej zarządzać flotą pojazdów w firmie. Dzięki niemu możesz kontrolować zużycie paliwa, stan napięcia akumulatora, czy też styl jazdy kierowców. Instalacja takiego systemu w pojeździe, często też pozwala na uzyskanie ulgi przy ubezpieczeniu floty.

Jak wygląda lokalizacja GPS pojazdów za pomocą iCar

Dzięki zaawansowanym lokalizatorom GPS i szybkim serwerom w naszym centrum monitorowania, a także niezawodnej komunikacji pomiędzy tymi urządzeniami, każdy samochód możemy zlokalizować w bardzo krótkim czasie. Co więcej, robimy to nawet z dokładnością do kilku metrów. Niemal w mgnieniu oka na ekranie komputera lub smartfonu otrzymujesz informację o aktualnej pozycji Twoich pojazdów. Możesz sprawdzać jego położenie, kierunek ruchu i dotychczasową trasę.

Dostęp do lokalizacji

Poza kontrolą w czasie rzeczywistym masz także dostęp do danych historycznych. Dzięki temu możesz śledzić informacje o lokalizacji na mapie i przebytej trasie Twoich pracowników na przykład z poprzedniego dnia. Dlatego iCar to znacznie więcej niż typowy monitoring samochodu GPS.

Automatyczna wysyłka informacji o zagrożeniach

W Twoim pojeździe możemy zainstalować dodatkowe urządzenia, które mogą wysyłać sygnały do naszego centrum monitorowania. W ten sposób otrzymamy informację o tym, że potrzebujesz natychmiastowej pomocy. Jako nieliczni na rynku dysponujemy całodobową Stacją Monitorowania Alarmów GPS. Dla naszych klientów jest to centrum bezpieczeństwa oraz miejsce zdalnego wsparcia. Gdy tylko otrzymamy sygnał o zagrożeniu, nasi operatorzy mogą zdalnie zablokować pojazd, informować o nieautoryzowanym naruszeniu przestrzeni ładunkowej i wiele więcej.

Zdjęcie baneru
Znacznie więcej niż GPS — Monitoring pojazdów z Solid Security iCar

iCar to zaawansowany system lokalizacji, który dostarcza wielu danych na temat firmowej floty. Technologie z jakich korzystamy niezwłocznie przekazują dane z lokalizatorów GPS umieszczonych w samochodach do naszego centrum monitorowania, a dzięki instalacji dodatkowych urządzeń, możesz zyskać więcej funkcjonalności.

Dodatkowe urządzenia, jakie możesz zainstalować w pojeździe:

  • czujnik wychyłu zaparkowanego samochodu
  • sprawdzanie autoryzacji podczas zapłonu silnika,
  • przycisk alarmowy ukryty w dyskretnym i łatwo dostępnym miejscu.