Strona Główna / Systemy kontroli dostępu

Ograniczenie dostępu do określonych stref

Systemy kontroli dostępu pozwalają precyzyjnie kontrolować, które osoby mają dostęp do konkretnych pomieszczeń, co minimalizuje ryzyko niepożądanych wizyt i kradzieży.

Zwiększenie bezpieczeństwa w strefach niebezpieczeństwa

Systemy kontroli dostępu pozwalają na zabezpieczenie obszarów potencjalnie niebezpiecznych, co zmniejsza ryzyko wypadków oraz niepożądanych incydentów.

Redukcja strat materialnych i ryzyka szkód

Kontrola dostępu pomaga w ochronie cennych przedmiotów i wrażliwych informacji, minimalizując potencjalne straty finansowe i uszczerbek na reputacji.

Precyzyjna identyfikacja osób wewnątrz budynku

Wykorzystanie indywidualnych kart dostępu i czujników biometrycznych pozwala dokładnie śledzić, kto był lub aktualnie przebywa w budynku i w jakich pomieszczeniach.

Zdjęcie baneru

Systemy kontroli dostępu

Nie chcesz, aby na teren Twojej firmy dostały się osoby niepożądane? Chcesz ograniczyć dostęp osobom trzecim? Chcesz zablokować możliwość wejścia do niektórych pomieszczeń wybranym pracownikom? W takim razie potrzebujesz skutecznych systemów kontroli dostępu. Właśnie takie mamy w swojej ofercie. Chroń cenne przedmioty, wrażliwe dane i pracujące na Twój sukces maszyny. Zablokuj dostęp do wybranych pomieszczeń lub całego budynku. Podnieś poziom bezpieczeństwa w swojej firmie.

Niezawodne systemy kontroli dostępu od Solid Security

Doskonale wiemy, jak bardzo istotne dla zachowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa jest poruszanie się po firmie tylko uprawnionych do tego osób, dlatego też proponujemy Ci sprawdzone rozwiązania i niezawodne urządzenia, wchodzące w skład systemu kontroli dostępu.

Z czego składa się system kontroli dostępu

System kontroli dostępu to sieć urządzeń, które instalowane są w celu udzielania dostępu do określonych pomieszczeń, konkretnym osobom. W drzwiach montuje się zamki elektroniczne a obok nich panele sterowania, za pomocą których można je otwierać. Najczęściej są to panele z klawiaturą do wprowadzenia kodu lub czytnikiem kart zbliżeniowych. W Solid Security proponujemy Ci jednak bardziej zaawansowane narzędzia, dzięki którym nie wszyscy wejdą do wewnątrz.

Jak działa system kontroli dostępu

Działanie systemu kontroli dostępu jest bardzo proste. Gdy uprawniony pracownik chce dostać się do konkretnego pomieszczenia, przykłada kartę, token lub kciuk i otwiera zamek. Jeśli pracownik nie jest uprawniony do przebywania w konkretnym pomieszczeniu, wówczas zamek się nie otworzy. W ten sposób możesz chronić niektóre przedmioty lub wrażliwe dane, znajdujące się w określonych pokojach. Dzięki temu również praktycznie blokujesz dostęp jakimkolwiek osobom z zewnątrz.

Korzyści ze stosowania systemów kontroli dostępu

Jeśli każdy może wejść do Twojej firmy i swobodnie poruszać się po całym obiekcie, to równie swobodnie może wynieść z niego cenne przedmioty lub informacje. Zdajesz sobie chyba sprawę z tego, jak wielkie mogą być tego konsekwencje? Wystarczy, że skorzystasz z naszej oferty montażu systemów kontroli dostępu, a unikniesz tego ryzyka. Dzięki systemowi kontroli dostępu: ograniczysz dostęp do określonych stref, ograniczysz ryzyko wypadków w strefach niebezpieczeństwa, zmniejszysz ryzyko szkód i strat materialnych. Choć urządzenia kontroli dostępu to tylko jedno z rozwiązań, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Łatwo identyfikuj osoby wewnątrz budynku

W systemach kontroli dostępu wykorzystuje się zazwyczaj karty zbliżeniowe i tokeny, ale mają one swoje wady - łatwo mogą wpaść w niepowołane ręce i być używane przez każdego, kto je posiada. Inaczej jest w przypadku indywidualnych kart dostępu i czujników biometrycznych, jakich używamy w Solid Security. Dzięki nim dokładnie wiadomo, kto znajduje się na terenie budynku. Znana jest godzina wejścia i wyjścia takiej osoby, dzięki czemu łatwo ją zidentyfikować. Równie łatwo można sprawdzić, w jakich pomieszczeniach przebywała danego dnia.

Zdjęcie baneru
Dużo więcej, dzięki rozwiązaniom Solid Security

W Solid Security od 1991 roku zajmujemy się ochroną obiektów firmowych z wielu branż. Wiemy, że dla wysokiego poziomu bezpieczeństwa, konieczne jest stosowanie wielu różnych systemów. Systemy kontroli dostępu to tylko jeden z nich. Zadbaj o zabezpieczenia w swojej firmie w kompleksowy sposób, wybierając także:

  • systemy alarmowe,
  • monitoring wizyjny,
  • ochronę fizyczną osób i mienia,
  • monitoring GPS,
  • usługę patroli interwencyjnych.