Strona Główna / Systemy alarmowe / Alarm tlenku węgla

Ostrzeżenie przed ryzykiem zatrucia

Dzięki czujnikowi tlenku węgla, użytkownicy są szybko ostrzegani o wzroście stężenia tego gazu, co pozwala na natychmiastowe podjęcie działań w celu uniknięcia zatrucia.

Lokalizacja źródła czadu

Alarm tlenku węgla umożliwia precyzyjne zlokalizowanie źródła czadu w pomieszczeniu. Dzięki temu użytkownicy mogą podjąć odpowiednie środki zaradcze.

Szybkie wezwanie pomocy

W systemie Solid Security, sygnał alarmowy jest przekazywany do Stacji Monitorowania, która działa przez całą dobę. To umożliwia natychmiastowe podjęcie działań.

Minimalizacja ryzyka pożaru

Ponieważ tlenek węgla jest skrajnie łatwopalny, istnieje ryzyko, że w połączeniu z iskrą może dojść do wybuchu ognia. Alarm pozwala uniknąć ryzyka wybuchu pożaru.

Baner alarm tlenku wegla

Czym jest alarm tlenku węgla

Alarm tlenku węgla to potoczna nazwa jednego z ważniejszych systemów alarmowych, odpowiedzialnych za ostrzeżenie przed możliwością zatrucia organizmu czadem lub możliwością wystąpienia pożaru. Duże stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu to równie duże ryzyko wybuchu ognia, gdyż gaz ten jest skrajnie łatwopalny.

Dlaczego warto wyposażyć obiekt w alarm tlenku węgla

Tlenek węgla jest gazem, który może pojawić się wszędzie tam, gdzie używa się kotłów na paliwa stałe lub gaz. Niesprawny przewód kominowy lub awaria pieca może prowadzić do jego ulatniania się w pomieszczeniu. Gaz ten jest niewidoczny dla ludzkiego oka i niewyczuwalny dla ludzkiego nosa, dlatego do jego wykrycia używa się czujników.

Konsekwencje zatrucia tlenkiem węgla

Ból i zawroty głowy, czy nudności to najlżejsze objawy zatrucia tlenkiem węgla. Wystarczy kilka minut w pomieszczeniu, w którym jego stężenie przekroczyło dopuszczalne normy, aby doszło do zaburzeń równowagi, osłabienia i omdleń. Czad łatwo przenika do organizmu w czasie oddychania i zaburza dopływ tlenu do krwi, co w konsekwencji może prowadzić do śmierci. To kolejny powód, aby zamontować w budynku alarm tlenku węgla.

Zalety instalacji alarmu tlenku węgla

Tlenek węgla to niezwykle niebezpieczny dla ludzkiego organizmu gaz, który jest niewidoczny i nie pachnie, dlatego jego wykrycie bez specjalistycznych urządzeń jest praktycznie niemożliwe. Każdy obiekt, w którym instalacja grzewcza zasilana jest ciepłem uzyskiwanym ze spalania paliw stałych lub gazowych, powinien zostać wyposażony w system alarmowy z czujnikiem tlenku węgla. Alarm ten: ostrzega przed ryzykiem zatrucia, pozwala zlokalizować źródło powstania czadu, pozwala szybko wezwać pomoc, pozwala uniknąć pożaru w wyniku wybuchu tlenku węgla.

Alarm tlenku węgla z monitoringiem z Solid Security

Alarm tlenku węgla możliwy jest dzięki czujnikom wykrywającym jego obecność. Gdy tylko jego stężenie w pomieszczeniu przekroczy dopuszczalne normy, czujnik wywoła alarm dźwiękowy, ostrzegający o zagrożeniu. Do jego działania niezbędna jest obecność centrali alarmowej i sygnalizatorów, dlatego nasza oferta obejmuje nie tylko czujniki wykrywające czad, ale kompletny system alarmowy.

Wraz z systemem alarmowym oferujemy monitorowanie sygnałów alarmowych. W momencie pojawienia się alarmu w budynku, powiadomiona o nim zostanie nasza Stacja Monitorowania. Jej pracownicy przez 24 godziny na dobę nadzorują sygnały nadchodzące z instalacji alarmowych w budynkach naszych klientów. Dzięki temu jesteśmy w stanie podjąć natychmiastowe działania, zmierzające do opanowania sytuacji i wezwać na miejsce odpowiednie służby ratunkowe.

Zdjęcie inne usługi

Zadbaj o bezpieczeństwo kompleksowo

Alarm tlenku węgla to tylko jeden z systemów alarmowych, które pomogą uczynić budynek Twojej firmy w pełni bezpiecznym. Oczywiście jest ważny, ale równie ważna jest ochrona na wypadek innych możliwych niebezpiecznych sytuacji. Zamów pozostałe systemy i powierz nam ich monitorowanie, dzięki temu bez obaw będziesz mógł opuścić budynek wychodząc z pracy. Zamów: