Strona Główna / Systemy alarmowe / Alarm zalania wodą

Zminimalizowanie strat i przestojów

Alarm zalaniowy pozwala uniknąć znacznych kosztów remontu oraz przerw w pracy, dzięki szybkiej reakcji na niespodziewane wycieki wody.

Skuteczne wykrywanie źródeł wycieku

Dzięki czujnikom umieszczonym przy podłodze alarm uruchamia sygnał przy zetknięciu się z wodą, co pozwala szybko zlokalizować źródło wycieku i zapobiec zalaniu.

Profesjonalne wsparcie i monitoring

Solid Security oferuje sprawdzone rozwiązania i monitorowanie alarmów przez całą dobę, co umożliwia natychmiastową reakcję oraz wysłanie pomocy na miejsce.

Dopasowanie do potrzeb

Alarmy Solid Security dopasowane są do specyfikacji obiektu, branży i wymagań klienta, co gwarantuje efektywną ochronę przed zalaniem wodą.

Baner alarm zalania woda

Alarm zalania Solid Security

Zalana podłoga jest zwykle oznaką uszkodzenia instalacji hydraulicznej w budynku lub urządzenia czerpiącego i wykorzystującego do działania wodę. Niestety pomimo regularnych przeglądów, awarii często nie da się uniknąć. Można jednak zapobiegać poszerzaniu się obszaru zalania. Wystarczy wyposażyć firmę w alarm zalaniowy. W Solid Security proponujemy Ci skuteczne rozwiązania w tym zakresie. Dzięki temu unikniesz znacznych strat, konieczności remontów i przerw w pracy.

Jak działa alarm przeciwzalaniowy

Alarm przeciwzalaniowy to nic innego jak czujnik zalania umieszczany przy podłodze, wyposażony w elektrody, które w momencie zetknięcia się z wodą, uruchamiają sygnał alarmowy. Dobrze jest umieścić go we wszystkich pomieszczeniach, w których występują punkty poboru wody, jak i wszędzie tam, gdzie znajdują się maszyny, wykorzystujące ją do pracy. Gdy tylko usłyszysz alarm będziesz mógł szybko zareagować, zlokalizować źródło wycieku i zapobiec jego rozprzestrzenianiu się.

Dlaczego warto wybrać alarm zalaniowy Solid Security

W Solid Security od lat zabezpieczamy różne typy nieruchomości, w tym biurowce i obiekty przemysłowe. Stosujemy sprawdzone rozwiązania, które przetestowaliśmy w wielu sytuacjach zagrożenia. Wiemy, że czasem potrzeba jest czegoś więcej niż tylko powszechnie dostępnych technologii. Dlatego poza typowymi czujnikami zalania, proponujemy także czujniki wilgotności i stały monitoring alarmów.

Korzyści z posiadania alarmu zalania wodą

W Solid Security używamy tylko sprawdzonych urządzeń renomowanych producentów. Wybieramy detektory i centrale o określonych parametrach, które sprawdzą się w konkretnym typie obiektu, w jakim mają być zainstalowane. Dzięki temu masz pewność, że nigdy nie zawiodą.Ich obsługa jest łatwa, a nasza reakcja natychmiastowa. Nasz alarm zalaniowy to

Łatwa obsługa

Działanie takich urządzeń jak detektory zalania wodą jest praktycznie bezobsługowe, ale w Twoje ręce oddajemy dwa narzędzia, które pozwolą Ci monitorować sygnały przez nie nadawane: aplikacja mobilna MySolid — przekazuje powiadomienia o wystąpieniu alarmu, pozwala Ci na przeglądanie zdarzeń historycznych, a także zdalne odwoływanie i wywoływanie alarmu; aplikacja webowa eSimon — obrazuje wystąpienie alarmu na mapie obiektu, pozwala na zgłoszenie serwisu czy zarządzanie osobami, do których wysyłane są powiadomienia.

Natychmiastowa reakcja

Jeśli połączysz alarm zalania wodą z usługą monitorowania Solid Security, sygnał o wystąpieniu zdarzenia trafi do naszej Stacji Monitorowania Alarmów, która przez 24 godziny na dobę czuwa nad systemami bezpieczeństwa, zainstalowanymi u naszych klientów. Dzięki temu jej pracownicy są w stanie podjąć natychmiastowe działania ratunkowe i mogą wysłać na miejsce patrol interwencyjny lub odpowiednie służby, na przykład Straż Pożarną

Alarm zalania wodą dopasowany do Twoich potrzeb

Każdy biznes jest inny i skupiony w nieruchomościach, wyposażonych w zupełnie inne instalacje i urządzenia. Zarówno produkcja spożywcza, chemiczna, jak i drukarnia będą potrzebować różnych rozwiązań w celu ochrony przed zalaniem. W Solid Security mamy odpowiedź na potrzeby każdej branży. Alarm zalania wodą instalujemy zarówno w obiektach przemysłowych, magazynach, jak i biurach. Dopasujemy skuteczne rozwiązania do Twoich potrzeb. Zaufaj naszemu doświadczeniu, robimy to od lat. Zapewnimy Ci fachowy montaż, profesjonalny serwis i stały nadzór.

Fachowy montaż

Nasi specjaliści mają duże doświadczenie w montażu konkretnych elementów. Wiedzą, jakich narzędzi i akcesoriów używać do prawidłowej instalacji na różnych powierzchniach. Dlatego możesz być pewien fachowego montażu, który zapewnia prawidłowe działanie alarmu przeciwzalaniowego.

Profesjonalny serwis

Wszystkie detektory systemów bezpieczeństwa muszą być regularnie serwisowane. Zapewnia to ich prawidłowe działanie przez długi czas i pozwala utrzymać wysoki poziom zabezpieczeń. Dlatego w Solid Security oferujemy Ci także kompleksowe usługi serwisowe.

Niezawodność

Bazując na naszym doświadczeniu, korzystamy ze sprawdzonych urządzeń od renomowanych marek. Dobieramy je tak, aby ich parametry odpowiadały parametrom pomieszczeń, w których mają być zainstalowane. Dzięki temu masz pewność, że będą działać niezawodnie.

Baner systemy alarmowe
Postaw na systemy alarmowe Solid Security

Alarm przeciwzalaniowy to tylko jedno z rozwiązań dedykowanych dla firm. Każdy biznes narażony jest na różne niebezpieczeństwa, związane zarówno z działaniem urządzeń, instalacji, jak i osób trzecich. Dlatego poza detektorami wykrywającymi wodę lub podwyższoną wilgotność, proponujemy Ci także inne urządzenia.

Do wyboru masz: