Biuro Obsługi Klienta
22 668 60 06
Twoje Biura Regionalne

solidclub
login24 login24 facebook

Ochrona domu przed włamaniem - co warto na ten temat wiedzieć?

Opublikowano: wtorek, 11, styczeń 2022 14:27
ochrona domu

Ochrona domu przed włamaniem - co warto na ten temat wiedzieć?

Święta Bożego Narodzenia, jak również okres pomiędzy nimi a Nowym Rokiem to czas, kiedy wielu z nas odwiedza bliskich. Wyjeżdżamy, bo chcemy spędzić ten wyjątkowy czas w gronie rodzinnym i nie ma w tym nic złego. Warto jednak wiedzieć, że do takiego wyjazdu - jak również do każdego innego - należy się odpowiednio przygotować. Nie chodzi tylko o kupno prezentów czy przygotowanie różnych smakołyków, którymi będziemy się wspólnie zajadać. Niezwykle ważne jest także to, aby zadbać o ochronę domu przed włamaniem. Każdy zna przysłowie, które brzmi: Okazja czyni złodzieja. Właśnie z tego względu, trzeba zadbać o to, aby nie tworzyć takiej okazji. Bezpieczeństwo - zarówno nasze jak i naszego dobytku - to kwestia nie podlegająca dyskusji. 

Po pierwsze - monitoring domu

Sposobów na to, aby zadbać o bezpieczeństwo naszego domu w czasie naszej nieobecności jest bardzo dużo. Jednym z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych są różnego rodzaju systemy alarmowe, które najczęściej są wspierane przez kamery monitoringu. To też zdecydowanie najbardziej intuicyjne pod względem obsługi rozwiązanie - wystarczy, że odpowiednio skonfigurujemy system alarmowy oraz kamery. Takie rozwiązanie, pozwala na kontrolowanie tego, co dzieje się w domu podczas naszej nieobecności. Nowoczesne systemy monitoringu pozwalają na śledzenie w czasie rzeczywistym tego, co dzieje się w domu podczas naszej nieobecności nawet za pośrednictwem smartfona. Z kolei systemy alarmowe do domu “informują” nas oraz firmę odpowiedzialną za ochronę domu niezwłocznie po uruchomieniu się alarmu. To jedne z głównych przyczyn, które stoją za tak dużą popularnością tego rodzaju rozwiązań. Nie są to oczywiście jedyne możliwości, które mamy aby zadbać o bezpieczeństwo domu w czasie naszej nieobecności. 

Systemy alarmowe do domu - jak wybrać ten najlepszy?

Wiemy już, że jedną z najlepszych metod, jeśli chodzi o ochronę naszego domu przed włamaniem podczas naszej nieobecności jest instalacja systemu alarmowego. Skąd jednak będziemy wiedzieć, że ten, na który się zdecydowaliśmy jest najlepszy? Jest kilka, bardzo prostych sposobów, aby przekonać się, czy system alarmowy do domu, który wybraliśmy jest dla nas odpowiedni. 

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju kamery monitoringu wchodzą w skład naszego systemu alarmowego a przede wszystkim - czy są one bezprzewodowe. Tego rodzaju kamery monitoringu są bardzo proste w montażu i gwarantują jedną z najlepszych jakości obrazu. 

Kolejną kwestią jest dostęp do obrazu z kamer. Najnowocześniejsze systemy monitoringu, które znajdują się w ofercie agencji ochrony osób i mienia, pozwalają na dostęp do obrazu z kamer nawet za pomocą smartfona - wystarczy, że będziemy mieli dostęp do Internetu. Decydując się na taki rodzaj systemu monitoringu domu, mamy pełną kontrolę nad tym, co się w nim dzieje podczas naszej nieobecności. 

Ochrona fizyczna obiektu - kiedy warto się na nią zdecydować?

Innym sposobem na zadbanie o ochronę domu podczas naszej nieobecności jest ochrona fizyczna obiektu. To rozwiązanie, które dedykowane jest w sytuacji, kiedy ochronie podlega nie tylko nasze prywatne mienie, ale też firmowe. Ochrona fizyczna obiektu, to nic innego, niż stały nadzór nad obiektem pracowników wybranej przez nas agencji ochrony mienia. Niezwykle często zdarza się - szczególnie w przypadku dużych domów - że są one połączone z firmą. W takiej sytuacji, ochrona fizyczna mienia jest wręcz wskazana. 

Jak widać, sposobów na zadbanie o bezpieczeństwo domu w czasie naszej nieobecności jest bardzo dużo. Zanim jednak wybierzemy ten, który sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej, dobrze jest zapoznać się z możliwościami, które przygotowane zostały przez agencje ochrony osób i mienia.

close

Szanowni Państwo,

prosimy o wypełnienie formularza. Nasi pracownicy wkrótce skontaktują się z Państwem w celu realizacji zgłoszenia.