Biuro Obsługi Klienta
22 668 60 06
Twoje Biura Regionalne

solidclub
login24 login24 facebook

Ochrona fizyczna osób i mienia - na czym polega?

Opublikowano: wtorek, 25, styczeń 2022 11:54
ochrona fizyczna

Ochrona fizyczna osób i mienia - na czym polega?

Ochrona fizyczna osób i mienia jest powszechnie znanym pojęciem. Nie każdy jednak wie, co dokładnie się pod nim kryje i na czym tak naprawdę polega usługa zapewnienia ochrony osób i mienia. Nie ma co ukrywać - pojęcie to jest bardzo szerokie. Warto zatem dokładnie przeanalizować to pojęcie i dowiedzieć się, co ono obejmuje oraz w jaki sposób może być wykonywana tego rodzaju usługa.

Ochrona fizyczna osób i mienia - co to właściwie znaczy?

Wyjaśnienie pojęcia, którym jest ochrona fizyczna osób i mienia, należy zacząć przede wszystkim od tego, że tego rodzaju świadczenia, realizowane są tylko i wyłącznie przez profesjonalistów, czyli - najprościej rzecz ujmując - agencje ochrony. Warto podkreślić, że ochrona fizyczna osób i mienia jest usługą, która jest skierowana nie tylko do właścicieli różnego rodzaju firm, ale też - choć zdecydowanie rzadziej - do osób prywatnych. Należy też z całą mocą podkreślić, że ochrona fizyczna osób i mienia w przypadku przedsiębiorstw stała się swoistym standardem.

Z pewnością wielu z was zastanawia się, czy można stworzyć definicję pojęcia, którym jest ochrona fizyczna osób i mienia. Jak się okazuje, jest to możliwe. Tego rodzaju usługa to przede wszystkim  zadbanie o zapewnienie właściwej ochrony zarówno życia, zdrowia jak również nietykalności cielesnej osób. Warto jednak zaznaczyć, że powyżej opisane działania mają zastosowanie tylko i wyłącznie na terenie wybranego obszaru - firmy, przedsiębiorstwa czy - jeśli tego rodzaju usługa jest realizowana dla osób prywatnych - na terenie domu. Jak sama nazwa wskazuje, poza ochroną życia, mamy też do czynienia z ochroną mienia - czyli różnego rodzaju urządzeń, towarów, pojazdów, mebli czy nieruchomości.

Na czym polega ochrona fizyczna osób i mienia?

Wiemy już, jak brzmi definicja pojęcia, którym jest ochrona fizyczna osób i mienia. Teraz warto dowiedzieć się, na czym dokładnie polega realizowanie takiej usługi. Jak już zostało wcześniej wspomniane, ochrona fizyczna osób i mienia, jest usługą, którą w swojej ofercie ma obecnie każda, renomowana agencja ochrony.

Usługa, o której mówimy, w standardzie dzielona jest na dwa jej rodzaje, czyli ochronę osób i mienia bezpośrednią oraz pośrednią. Ochrona bezpośrednia polega przede wszystkim na całodobowym monitoringu danego obszaru: domu, firmy czy np. parkingu lub innego terenu. Musimy bowiem być świadomi, że obszarem, na którym realizowana jest usługa ochrony osób i mienia może być tak samo budynek, jak i teren otwarty. Na danym obszarze, w przypadku ochrony bezpośredniej, montowany jest system monitoringu, który jest nadzorowany przez wyznaczone do tego celu osoby przez całą dobę. Nie oznacza to jednak, że tylko taka forma bezpośredniej ochrony osób i mienia jest dostępna. Może ona też występować tzw. doraźnie, co ma zastosowanie np. w przypadku różnego rodzaju imprez - koncertów, festynów, wesel etc.

Ochrona pośrednia to przede wszystkim działania, które opierają się na montażu najróżniejszych zabezpieczeń - zarówno systemów antywłamaniowych, ale też np. systemów przeciwpożarowych. W tym przypadku, interwencja podejmowana jest tylko i wyłącznie w sytuacji zagrożenia, czyli uruchomienia się alarmów.

Dlaczego warto kupić usługę ochrony fizycznej osób i mienia?

Wspomniane zostało, że usługę ochrony fizycznej osób i mienia najczęściej realizuje się w przypadku firm, przedsiębiorstw czy różnego rodzaju wydarzeń. Nie oznacza to jednak, że osoby prywatne nie mogą z niej skorzystać. Prawdą jest bowiem, że ochrona fizyczna osób i mienia to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa - np. w domu. Nikt z nas nie wie, co się wydarzy, a sytuacje losowe są różne. Zdecydowanie się na inwestycję w usługę ochrony fizycznej osób i mienia, z całą pewnością pozwoli nam uniknąć różnego rodzaju nieprzyjemnych zdarzeń losowych - nie tylko tych związanych z włamaniami, ale też np. z pożarem czy zalaniem. Warto zatem dokładnie zapoznać się z ofertami agencji ochrony. Nie ma bowiem nic cenniejszego na świecie niż zdrowie i życie nasze i naszych bliskich. Ochrona fizyczna osób i mienia jest podstawą, jeśli chcemy o nie zadbać w odpowiedni sposób.

close

Szanowni Państwo,

prosimy o wypełnienie formularza. Nasi pracownicy wkrótce skontaktują się z Państwem w celu realizacji zgłoszenia.