Strona Główna / Systemy Alarmowe / Alarm pożarowy

Wczesne wykrywanie ognia

Alarm pożarowy Solid Security jest wyposażony w czujniki dymu, gazu lub tlenku węgla, które wykrywają zagrożenie już na początkowym etapie. Dzięki temu można szybko zareagować i podjąć działania mające na celu powstrzymanie pożaru.

Ograniczenie rozprzestrzeniania się pożaru

Dźwiękowy i świetlny sygnał alarmowy jest aktywowany natychmiast po wykryciu zagrożenia przez czujniki. To pozwala na szybkie reagowanie i zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia, minimalizując szkody.

Ochrona życia, zdrowia i mienia

Alarm pożarowy Solid Security nie tylko chroni mienie, ale także życie i zdrowie mieszkańców. Szybkie wykrycie pożaru umożliwia ewakuację lub podjęcie działań ratujących życie, a także minimalizuje straty materialne.

Zdalna kontrola i sterowanie

Dzięki aplikacji mobilnej mySolid, użytkownicy mają stały dostęp do stanu urządzeń oraz możliwość zdalnego sterowania nimi. To umożliwia monitorowanie systemu z dowolnego miejsca i zapewnia dodatkową warstwę kontroli nad bezpieczeństwem domu.

Baner systemy alarmowe

Alarm pożarowy Solid Security

Chcesz uniknąć wielkiego pożaru trawiącego Twój dobytek? Ograniczyć jego skutki? Wyposaż swój dom w alarm pożarowy. W każdym domu, w którym zainstalowane są kotły, podgrzewacze wody, kuchenki gazowe, kominki, piece i inne urządzenia, spalające paliwa warto go zamontować. Dobrze jest to zrobić także w tych miejscach, gdzie występuje ryzyko zwarcia w instalacji elektrycznej. Innymi słowy, wszędzie, gdzie istnieje ryzyko powstania ognia. Alarm pożarowy może w znacznym stopniu ograniczyć skutki pożaru.

Dlaczego warto zamontować alarm pożarowy

Każdy pożar powstaje niespodziewanie. Wystarczy niedopałek papierosa, pozostawione na desce żelazko lub zwarcie instalacji elektrycznej, a ogień błyskawicznie zacznie trawić powierzchnię Twojego domu. Nie chcesz do tego dopuścić? Zamów alarm pożarowy.

Alarm pożarowy to skuteczne wykrywanie ognia w Twoim domu na jego początkowym etapie. Taki alarm składa się przede wszystkim z czujników dymu. Dom wyposażony w czujniki dymu, natychmiast po jego wykryciu nadaje sygnał ostrzegawczy i pozwala Ci na podjęcie działań, dzięki którym będziesz mógł opanować przyczynę jego powstania. Choć to tylko jeden z elementów, jakie mogą Ci pomóc przeciwdziałać pożarowi.

Kiedy może wybuchnąć pożar?

Jest wiele sytuacji, w których może nastąpić wybuch ognia. Najczęstszą przyczyną jego powstawania jest pozostawiony bez nadzoru sprzęt elektryczny, wyposażony w grzałki, taki jak żelazko czy czajnik. Równie częstym powodem są pozostawione garnki na kuchence czy niedopałek papierosa. Jednak wystarczy zwykłe zwarcie w instalacji elektrycznej, aby doszło do tragedii. Spójrz tylko na ilość kabli, które plączą się w Twoim salonie za telewizorem. Myślisz, że są dobrze zaizolowane? Ok, ale ich ilość może powodować przeciążenie, a tym samym przegrzewanie się i w konsekwencji pożar. Zabezpiecz swój dom przed jego rozległymi skutkami. Zamów alarm pożarowy i zamontuj czujniki wszędzie tam, gdzie występuje ryzyko wybuchu ognia.

Zalety alarmu w systemie przeciwpożarowym

Alarm, czyli sygnał alarmowy dźwiękowy i świetlny (czasem tylko dźwiękowy) nadawany jest przez sygnalizatory zaraz po rozpoznaniu zagrożenia pożarem przez czujnik dymu, gazu lub tlenku węgla. Gdy tylko usłyszysz sygnał o zagrożeniu, możesz powstrzymać rozprzestrzenienia się ognia. Innymi słowy, dzięki alarmowi pożarowemu: powstrzymasz rozprzestrzenianie się pożaru, ograniczysz skutki wybuchu ognia, ochronisz życie, zdrowie i mienie.

Zwiększ możliwości alarmu pożarowego

Czujnik dymu to pierwsze urządzenie, jakie powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego domu, ale samo, pod Twoją nieobecność w domu niewiele zdziała. Zamów alarm pożarowy razem z centralą alarmową i monitorowaniem systemów alarmowych przez naszą całodobową Stację Monitorowania i zapewnij sobie spokój, a Twojemu domowi bezpieczeństwo.

Zadbaj o inne urządzenia alarmowe

Alarm pożarowy to tylko jeden ze sposobów na podniesienie bezpieczeństwa w Twoim domu. Zagrożenia czyhają z wielu stron. Awaria zmywarki może prowadzić do zalania, spalanie paliw w piecach do powstania tlenku węgla, a wartościowe przedmioty paść łupem złodziei. Dlatego uchroń się przed skutkami tych zdarzeń. Zamów różne systemy alarmowe Solid Security, które wraz z centralą odbierającą sygnały z urządzeń, panelem sterującym i monitorowaniem alarmów przez naszą Stację Monitorowania, znacznie podniosą poziom bezpieczeństwa. Dzięki temu Ty i Twoja rodzina będziecie mogli spać spokojnie, nawet będąc na wakacjach.

Baner systemy alarmowe

Systemy alarmowe pod kontrolą

Wszystkie systemy alarmowe Solid Security możesz mieć pod stałą kontrolą. Dzięki aplikacji mobilnej mySolid masz stały podgląd na stan urządzeń i możesz nimi sterować zdalnie. To kolejny powód, dla którego warto wybrać nasze rozwiązania.

Systemy alarmowe dla Twojego domu: