Strona Główna / Systemy Alarmowe / Alarm tlenku węgla

Uniknięcie zatrucia

Alarm tlenku węgla to potoczna nazwa czujników w systemie alarmowym, które wykrywają jego obecność. Uruchomienie się alarmu pozwala uniknąć zatrucia niebezpiecznym gazem, który jest niewidoczny i bezwonny.

Łatwa lokalizacja źródła czadu

Dzięki instalacji czujników w kluczowych pomieszczeniach, system alarmowy pozwoli szybko zlokalizować miejsce powstawania tlenku węgla, co umożliwi podjęcie odpowiednich działań i ograniczenie rozprzestrzeniania się gazu.

Szybkie wezwanie pomocy

Uruchomienie się alarmu umożliwia natychmiastowe wezwanie pomocy, minimalizując ryzyko poważnych konsekwencji zatrucia. Korzystając jednocześnie z naszej usługi monitorowania sygnałów alarmowych, możesz dodatkowo ograniczyć czas reakcji.

Zapobieganie pożarom

Dzięki szybkiemu wykryciu czadu, system pomaga również uniknąć potencjalnych pożarów związanych z wybuchem tlenku węgla. Wysokie stężenie tego gazu jest silnie niebezpieczne i wystarczy iskra, by doszło do jego zapłonu.

Baner systemy alarmowe

Alarm tlenku węgla

Masz w domu piec? Spalasz w nim węgiel, drewno, ekogroszek lub gaz? Jesteś zagrożony. Możesz zatruć się tlenkiem węgla powszechnie zwanym też czadem. Następstwa tego zatrucia mogą prowadzić nawet do śmierci. Dlatego warto mieć w domu detektor tlenku węgla, który jest częścią systemu alarmowego, jaki możemy zainstalować w Twoim domu. Wszystko po to, abyś Ty i Twoi bliscy mogli czuć się bezpiecznie. Nie ryzykuj, czad jest niewidoczny i przez to jeszcze bardziej groźny.

Dla kogo alarm tlenku węgla

Alarm tlenku węgla to jeden z elementów systemów alarmowych, który podnosi poziom bezpieczeństwa w Twoim domu. Powinien się znaleźć wszędzie tam, gdzie do ogrzewania czy podgrzewania wody, wykorzystuje się kotły i piece. Zarówno te, w których spala się paliwa stałe jak węgiel czy drewno, jak i te gazowe. We wszystkich takich domach, ryzyko zatrucia czadem jest duże.

Konsekwencje zatrucia czadem

Ból głowy, zawroty i nudności to początkowe objawy zatrucia tlenkiem węgla. Gdy dojdą do tego zaburzenia równowagi, orientacji i osłabienie, nie trudno stracić przytomność, ale konsekwencje mogą być znacznie większe. Tlenek węgla zaburza dopływ tlenu do krwi, a to może prowadzić do zatrzymania akcji serca i śmierci. Brzmi tragicznie, ale to realne zagrożenie, dlatego warto się przed nim chronić.

Jak działa zwykły alarm tlenku węgla

Alarm tlenku węgla składa się z czujników wykrywających jego obecność. Gdy tylko jego stężenie w pomieszczeniu przekroczy dopuszczalne normy, czujnik wywoła alarm, nadający dźwięk, ostrzegający o zagrożeniu. Wówczas domownicy mają szansę powstrzymać jego rozprzestrzenianie się lub ewakuować się na zewnątrz i wezwać straż pożarną. W Solid Security oferujemy Ci jednak znacznie więcej.

Zalety z instalacji alarmu tlenku węgla

Tlenek węgla to niezwykle niebezpieczny dla ludzkiego organizmu gaz, który jest niewidoczny i nie pachnie, dlatego jego wykrycie bez specjalistycznych urządzeń jest praktycznie niemożliwe. Każdy, kto posiada w domu instalację grzewczą, powinien zaopatrzyć swój dom w system alarmowy z czujnikiem tlenku gazu, dzięki temu: unikniesz zatrucia, łatwo zlokalizujesz źródło powstania czadu, szybciej wezwiesz pomoc,unikniesz pożaru w wyniku wybuchu tlenku węgla.

Alarm tlenku węgla z monitoringiem z Solid Security

Nasza oferta obejmuje nie tylko czujniki wykrywające czad, ale kompletny system alarmowy, który w momencie wykrycia zagrożenia, poinformuje o nim naszą Stację Monitorowania. Stacja Monitorowania Alarmów to nasze “centrum obserwacji”. Jej pracownicy przez 24 godziny na dobę nadzorują sygnały nadchodzące z instalacji alarmowych w domach naszych klientów. Dzięki temu jesteśmy w stanie podjąć natychmiastowe działania, zmierzające do opanowania sytuacji i wezwać na miejsce odpowiednie służby ratunkowe.

Baner systemy alarmowe

Zadbaj o bezpieczeństwo kompleksowo

Alarm tlenku węgla to tylko jeden z systemów alarmowych, które pomogą uczynić Twój dom w pełni bezpiecznym. Oczywiście jest ważny, ale równie ważna jest ochrona na wypadek innych możliwych niebezpiecznych sytuacji. Zamów pozostałe systemy i powierz nam ich monitorowanie, dzięki temu bez obaw będziesz mógł zostawić dom pusty, wychodząc do pracy, czy wyjeżdżając na wakacje.