Strona Główna / Systemy Alarmowe / Alarm zalania wodą

Wczesne wykrywanie

Alarm zalania wodą od Solid Security zapewnia wczesne wykrywanie nawet minimalnych ilości wody, co pozwala na natychmiastową reakcję i zapobieganie poważnym zalaniom.

Ostrzeganie

Dzięki zdolności alarmu do ostrzegania o obecności wody na podłodze, można szybko podjąć działania naprawcze i uniknąć rozprzestrzenienia się wody.

Ograniczenie szkód

System alarmowy z czujnikiem zalania wodą umożliwia błyskawiczną reakcję, co pozwala na skuteczne ograniczenie potencjalnych szkód, do jakich mógłby doprowadzić wyciek wody.

Dodatkowe zabezpieczenia

Zaawansowane opcje, takie jak powiadomienia SMS, e-mail oraz automatyczny zawór hydrauliczny, dają użytkownikom pełną kontrolę nad systemem alarmowym.

Baner systemy alarmowe

Alarm zalania wodą od Solid Security

Awaria pralki, lodówki i zmywarki. To tylko kilka z możliwych przyczyn zalania mieszkania wodą. Wyobrażasz sobie, jakie mogą być tego konsekwencje? Zniszczona podłoga, meble, konieczność przeprowadzenia remontu, zakupu nowego wyposażenia. Tymczasem, skutki te możesz znacznie ograniczyć, a nawet całkowicie ich uniknąć. Wystarczy, że zamontujesz alarm zalania wodą, a unikniesz poważnych konsekwencji, do jakich może doprowadzić niekontrolowany wyciek wody. Postaw na rozwiązania Solid Security i zamów system alarmowy z czujnikiem zalania wodą już teraz.

Jak działa alarm zalania wodą?

W podstawowej wersji alarm zalania wodą, to czujka, która montowana jest przy podłodze w pobliżu możliwych źródeł jej wycieku. Może to być okolica zmywarki, pralki, ale także zaworów przyłączeniowych do zlewu czy umywalki. Czujka, wyposażona w sondę w momencie styku z wodą, prześle impuls do centrali, która aktywuje sygnał alarmowy, gdy tylko ta zetknie się z wodą. Dzięki temu jeszcze zanim woda rozleje się po całej podłodze i zacznie zalewać mieszkanie, możesz szybko zareagować, zakręcić zawór i osuszyć mokre powierzchnie. Tym samym w znaczny sposób ograniczysz szkody, jakie mogłaby wyrządzić.

Kiedy warto zainstalować alarm zalania wodą?

Prawdopodobieństwo zalania wodą jest równie wysokie co wybuchu ognia. Zwłaszcza w domach, których mieszkańcy często przebywają poza nimi. Wyobraź sobie, że w trakcie prania, które ustawiłeś na określoną godzinę, doszło do wypadnięcia węża, albo że zmywarka uległa awarii. Tyle wystarczy, aby konieczny był remont, wymiana mebli i sprzętu. Dlatego zawsze warto zainstalować alarm zalania wodą, dzięki któremu zanim woda obejmie dużą powierzchnię, dowiesz się o tym zdarzeniu i będziesz mu przeciwdziałać. A aby zapewnić jeszcze większą efektywność systemu, warto, skorzystać z naszych dodatkowych usług.

Zalety systemu alarmowego z czujnikiem zalania

Czujnik zalania wodą może przydać się w wielu sytuacjach. Jeśli nie spotkało to jeszcze Ciebie, to na pewno słyszałeś o kimś, komu zalało mieszkanie i musiał przeprowadzić kosztowny remont i ponieść wydatki na nowe meble. Jeśli nie chcesz, aby Cię to spotkało, zamów alarm zalania wodą. Czujnik zalania: wykryje już niewielką ilość wody, ostrzeże o obecności wody na podłodze, pozwoli ograniczyć skutki zalania, pomoże uniknąć znacznych szkód i strat.

Zwiększ możliwości alarmu zalania wodą

Standardowe czujki w momencie kontaktu z wodą, wysyłają powiadomienie do centrali alarmowej, która aktywuje sygnał dźwiękowy. W ten sposób osoby przebywające w domu są ostrzegane o pojawieniu się wody na powierzchni podłogi. Jednak w Solid Security, udostępniamy Ci także bardziej zaawansowane urządzenia. Na przykład czujkę z przekaźnikiem do centrali alarmowej, która wyśle do Ciebie powiadomienie SMS, e-mail, albo przez aplikację mobilną mySolid. Dzięki temu nawet będąc daleko od domu, dowiesz się o zalaniu. To jednak nie wszystko!

Czujka zalania wodą z zaworem automatycznym

Jeśli często nie ma Cię w domu, proponujemy Ci alarm zalania wodą z zaworem automatycznym. Montując automatyczny zawór z elektronicznym sterownikiem, w dowolnie wybranym miejscu w instalacji hydraulicznej w Twoim domu, zwiększasz kontrolę nad sytuacją, w której doszło do zalania. Gdy tylko sonda czujki zalania wodą wykryje jej obecność, nada alert do centrali alarmowej, a ta wyśle sygnał do sterownika zaworu, o konieczności jego zamknięcia. To świetne rozwiązanie smart, dla wszystkich, których domy często pozostają bez opieki.

Baner systemy alarmowe

Zwiększ ochronę na wypadek zalania wodą

Zamów usługę monitorowania alarmów przez nasze całodobowe centrum monitorowania. Gdy otrzymamy informację o alarmie w Twoim domu, podejmiemy natychmiastowe, ustalone kroki, aby przeciwdziałać niebezpiecznym zdarzeniom.

Alarm zalania wodą nie uchroni Cię przed innymi zagrożeniami. Skorzystaj z naszych pozostałych systemów i chroń swój dom kompleksowo. Wybierz: