Z czego składa się system antynapadowy?
Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań technologicznych, których głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa ludziom i ich mieniu. Współczesne urządzenia dają bardzo duże możliwości, ale rozbudowane i instalacje i skomplikowane sprzęty często są drogie zarówno w zakupie, jak i montażu. Ponadto ich funkcjonalności zdecydowanie wykraczają poza potrzeby indywidualnych klientów. Niekiedy najlepszymi okazują się najprostsze rozwiązania, czego potwierdzeniem może być system antynapadowy. Kiedy warto go zamontować? Z czego się składa system antynapadowy i jakie ma zalety?
Co to jest system antynapadowy?
Mocno rozbudowane systemy alarmowe z najbardziej zaawansowanymi technologicznie urządzeniami typu czujki, czy kamery, to idealne rozwiązanie do firm, instytucji użyteczności publicznej, ale nie nadają się one do prywatnych domów. Dla klientów indywidualnych zdecydowaniem lepszą opcją, która podniesie bezpieczeństwo i komfort życia będzie zastosowanie prostego systemu antynapadowego. Składa się on z pilota antynapadowego, urządzeń monitorujących i radiolinii, a niekiedy z przycisku antynapadowego. Systemy antynapadowe nie są skomplikowane, a ich działanie opiera się na wciśnięciu guzika, aktywującego szereg czynności, w zależności od jego konfiguracji. Sygnał może zostać wysłany do agencji ochrony lub do służb ratowniczych. Taki sygnał powinien być traktowany priorytetowo przez ochronę, a co za tym idzie – podlegać niezwłocznej reakcji. Gwarancja błyskawicznego reagowania to podstawa, jeśli chodzi o współpracę z firmą ochroniarską.
Kiedy warto zainstalować system antynapadowy?
Wdrożenie systemu antynapadowego niskim kosztem pozwala zapewnić wsparcie w nagłych zdarzeniach losowych. Wśród nich wymienić można pożar, napad, kradzież, wypadek, czy pobicie. Montaż alarmu napadowego jest bezinwazyjny i niezwykle szybki. Koszt nowego systemu oscyluje w granicach kilkuset złotych, a opłata abonamentowa za gwarancję stałego monitoringu to zaledwie kilkadziesiąt złotych miesięcznie. To pokazuje, że takie rozwiązanie jest stosunkowo tanie i pozwolić sobie może na nie praktycznie każdy, niezależnie od posiadanego budżetu. Korzyści wynikające z działania systemu są niekiedy nawet bezcenne, gdyż w wielu sytuacjach pozwalają na szybkie udzielenie profesjonalnej pomocy, która może uratować zdrowie lub życie. Kiedy warto zainwestować w taki system? Przede wszystkim w sytuacji, gdy z jakichś względów zamontowanie bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań jest niemożliwy lub też nieopłacalny. Przycisk antynapadowy z pewnością sprawdzi się w małych mieszkaniach w wielorodzinnej zabudowie, czy też niewielkich firmach. Systemy antynapadowe można polecać również osobom starszym, które zamieszkują samotnie i nie mogą liczyć na szybką reakcję rodziny.
Jakie są zalety systemu antynapadowego?
Systemy antynapadowe są wyjątkowo wszechstronnymi rozwiązaniami, które znajdą swoje zastosowanie zarówno w przedsiębiorstwach, jak i prywatnych mieszkaniach i domach. Ich prostota powoduje, że da się je zamontować praktycznie wszędzie i w krótkim czasie. Dzięki temu można zapomnieć o prowadzeniu skomplikowanych instalacji, które wymagałyby remontu, czy prowadzenia kabli. Ceny systemów antynapadowych nie są wysokie. Dodatkowym wydatkiem jest miesięczna opłata abonamentowa za stałą obsługę monitoringu sygnałów. Mimo swojej nazwy system antynapadowy można z powodzeniem wykorzystywać nie tylko w przypadku napadu. Piloty antynapadowe pozwalają także na natychmiastowe wezwanie pomocy w przypadku zagrożenia życia, czy zdrowia. Sygnały wysyłane w ramach systemu antynapadowego są monitorowane przez całą dobę przez agencję ochrony fizycznej i mienia, więc można liczyć na wsparcie o każdej porze dnia.
Nie wiesz, jaki system wybrać? Co powinno się w nim znaleźć? Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać optymalne rozwiązanie do Twojego domu lub firmy. Wystarczy się z nami skontaktować!