Biuro Obsługi Klienta
22 668 60 06
Twoje Biura Regionalne

solidclub
login24 login24 facebook

Czym jest mobilna wieża monitorująca?

Opublikowano: wtorek, 13, wrzesień 2022 10:14
mobilna wieża monitorująca

Czym jest mobilna wieża monitorująca?

Agencje ochrony podejmują się realizacji różnych wyzwań. Zlecenia mają różny charakter - może to być ochrona dużego obszaru lub też tylko wejścia na teren firmy. Ogólnie rzecz biorąc małe agencje ochrony osób i mienia najczęściej specjalizują się w danych zleceniach. Większe firmy ochroniarskie z kolei mają większe możliwości związane z elastycznością i dopasowywaniem się do wymagań klientów. Bez względu na to, czy jest to mała agencja, czy duża firma, niezbędny jest wykwalifikowany personel i wysokiej klasy urządzenia. Jednym z najlepszych sprzętów, na którym się skupimy w tym artykule, jest mobilna wieża monitorująca. Jak działa? Jakie ma zalety?

Czym jest wieża monitorująca?

Mobilne wieże do monitoringu można porównać do przenośnych stacji kamer CCTV zamontowanych na wysięgniku. Jest to oczywiście najprostsza definicja tego sprzętu. Mobilne wieże monitorujące są dostępne na rynku w wielu różnych wariantach, przez co różnią się ceną oraz możliwościami i funkcjonalnością. W najprostszej formie jest to masywny statyw z kamerami. Tego typu modele są tanie, ale mogą okazać się kłopotliwe podczas użytkowania.

Bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia mają wbudowanych wiele funkcji. Często są to modele samobieżne, mające zdalnie rozkładany maszt, możliwość bezprzewodowego sterowania kamerami oraz przesyłanym obrazem. Mogą również być wyposażone w kamery noktowizyjne oraz we własne źródło zasilania, którym najczęściej jest bateria lub spalinowy agregat prądotwórczy. Dzięki temu można ustawić wieżę w dowolnym miejscu, ochraniać dany obiekt lub cały plac, a także mieć stały podgląd i nadzór nad tym, co się dzieje w zasięgu działania urządzenia.

W jakim celu używa się mobilnego monitoringu?

Osoby niemające zbyt wiele wspólnego z branżą ochroniarską mogą się zastanawiać, w jakim celu używać takich masztów z kamerami. Ostatecznie koszt zakupu takiego mobilnego centrum monitoringu może być wysoki, a korzyści płynące z jego użytkowania nie takie oczywiste. Posiadanie wieży mobilnej to urządzenie, które daje szerokie możliwości firmie ochroniarskiej. Bez problemu może ona zastąpić kilku pracowników agencji ochrony, którzy w tym czasie mogą zająć się innymi zadaniami.

Ponadto im większe jest ryzyko ochranianej imprezy, tym większe ryzyko spada także na ochroniarzy. Dzięki wieży, która odporna jest na wandalizm, można skutecznie zabezpieczyć dany obszar, bez konieczności narażania pracowników. Warto także dodać, że w przypadku wystąpienia groźnych sytuacji, zarejestrowany obraz może służyć jako dowód w sprawie, a także pozwolić złapać intruza lub napastnika.

W jaki sposób wieża monitoringu wizyjnego wspiera pracowników ochrony?

Mobilne wieże do monitoringu są bardzo dobrym rozwiązaniem dla agencji ochrony. Często w podejmowanych różnego rodzaju interwencjach pracowników ochrony, wysnuwane są bezpodstawne oskarżenia w ich kierunku. Jeśli w danym miejscu pracuje wieża monitorująca, pracownicy znacznie bardziej się pilnują i podejmują adekwatne do sytuacji kroki. Z drugiej strony, w przypadku pojawienia się skarg na pracowników, można bardzo szybko rozwiać wszelkie kwestie sporne dzięki zarejestrowanemu nagraniu. Jeśli poszukujesz doświadczonej i profesjonalnej firmy ochroniarskiej, skontaktuj się z nami.

Czy mobilna wieża z kamerami pozwala ograniczać koszty?

Mobilne wieże do monitoringu CCTV pozwalają także zmniejszyć koszty. Może na pierwszy rzut oka się wydawać, że jest to bardzo duży wydatek, ale należy traktować go jak inwestycję. Wieża pozwala zastąpić przynajmniej kilku pracowników, ale przy takiej samej ich liczbie można ochraniać znacznie większy obszar. Te proste wyliczenia pokazują, że można ograniczyć znacznie koszty zatrudnienia lub zrealizować znacznie więcej zleceń. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety tego typu urządzeń, trudno nie odnieść wrażenia, że jest ono opłacalną inwestycją, mogącą się szybko zwrócić.

Przeczytaj także:
Co to jest ochrona doraźna?

close

Szanowni Państwo,

prosimy o wypełnienie formularza. Nasi pracownicy wkrótce skontaktują się z Państwem w celu realizacji zgłoszenia.