Biuro Obsługi Klienta
22 668 60 06
Twoje Biura Regionalne

solidclub
login24 login24 facebook

Jak wybrać firmę ochroniarską?

Opublikowano: wtorek, 21, czerwiec 2022 10:21
audyt bezpieczeństwa

Jak wybrać firmę ochroniarską?

Ochrona i bezpieczeństwo własnego mienia oraz firmy to kwestie, których nie powinno się pomijać. Czynników, które wpływają na optymalny wybór konkretnego rozwiązania i firmy ochroniarskiej jest bardzo dużo. Na rynku można znaleźć oferty wielu renomowanych agencji ochrony, które mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i efektywnością swoich usług. Jednak wybór odpowiedniej firmy w dużej mierze zależy od tego, co i w jaki sposób ma być chronione. Jak więc wybrać najlepszą firmę do ochrony bezpieczeństwa i mienia? Warto odpowiedzieć sobie na pięć poniższych pytań.

Jaka usługa konkretnie jest potrzebna?

Bezpieczeństwo firmy to zawsze bardzo istotna kwestia, która ma kluczowe znaczenie w wielu aspektach. Zanim jednak podejmie się decyzję o podjęciu współpracy z agencją ochrony, warto przemyśleć kilka rzeczy, ponieważ może się to w przyszłości odbić na jakości usługi. Pierwsze pytanie, jakie należy sobie zadać to, jaka konkretnie usługa jest potrzebna. Ochrona bowiem nie zawsze oznacza to samo. W przypadku dużych obiektów przemysłowych firma ochroniarska, która będzie zabezpieczać znajdujące się w niej mienie, będzie musiała połączyć zadania ochrony fizycznej z monitoringiem obiektu i przynależnego do niego terenu oraz nadzorem systemów alarmowych. Jeśli chodzi o mniejsze obiekty, czy też dom lub mieszkania znajdujące się niedaleko posterunku policji zazwyczaj wystarczy tylko jedna z tych usług. Warto także doprecyzować kwestię związaną z częstotliwością pozostawiania mienia bez opieki właściciela czy pracowników. Ponadto niezbędna jest analiza szans wystąpienia prób włamania w okolicy, w jakiej znajduje się dany obiekt.

Cena czy jakość usług?

Renomowane firmy ochroniarskie pobierają zazwyczaj nieco wyższe opłaty za swoje usługi, ale wiąże się to nieodłącznie ze znacznie wyższym ich poziomem. Na stanowiskach zatrudnieni są doświadczeni pracownicy ochrony, mają wypracowane na przestrzeni lat swoje procedury postępowania i są po prostu o wiele efektywniejsze. Warto mieć to na uwadze podczas podejmowania współpracy z agencją ochrony.

Jakie starty mogą zostać wywołane włamaniem?

Dwa powyższe pytania są ściśle powiązane z kwestią wartości mienia, które znajduje się w firmie, mieszkaniu lub domu. Im wyższa jest jego wartość, tym bardziej wzmożona powinna być ochrona. Co prawda zjawienie się ochroniarzy w danym miejscu może stanowić dla potencjalnego włamywacza stanowić sygnał, że w obiekcie może być coś wartościowego. Jeśli jednak podejmie się współpracę z firmą ochrony osób i mienia, która prezentuje wysoki standard, to złodziej i tak nie będzie miał szans na skuteczne włamanie.

Alarm czy monitoring wizyjny i ochrona fizyczna?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze kompleksowa ochrona obiektów i jak najszerszy pakiet usług. Rozdzielając jednak tę kwestię na pojedyncze elementy, to w niektórych sytuacjach sprzęt sprawdza się lepiej niż człowiek, a w niektórych jest całkiem na odwrót. W obiektach położonych w ludnych lokalizacjach lub niedaleko posterunku policji wystarczający będzie monitoring. W budynkach zlokalizowanych na odludziu zdecydowanie lepiej będzie skorzystać z usługi ochrony, która będzie polegała na ochronie fizycznej. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek zdarzeń w ekspresowym tempie na miejscu zjawi się patrol interwencyjny.

Z jakiego sprzętu korzysta agencja ochrony osób i mienia?

Aspekty sprawności, funkcjonalności, oraz niezawodności kamer lub alarmów są dla skuteczności systemu ochrony absolutnie kluczowe. Jeśli firma oferuje w wyjątkowo korzystnej cenie kompleksowe usługi z zakresu ochrony osób i mienia, należy koniecznie sprawdzić, jakim dysponuje sprzętem. Obniżenie ceny zazwyczaj idzie w parze ze stratą na jakości w jednym z obszarów działalności. Oszczędności na sprzęcie to jednak najprostsza forma generowania mniejszych kosztów po stronie firmy ochroniarskiej.

W Solid Security oferujemy usługi osób i mienia, a także dysponujemy zespołem kwalifikowanych pracowników ochrony, który monitoruje wszelkie alarmy oraz zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa naszym Klientom. Korzystamy z najnowszych systemów zabezpieczeń , co pozwala nam świadczyć usługi ochroniarskie na najwyższym poziomie.

Przeczytaj także:
Ochrona fizyczna osób i mienia - na czym polega?

close

Szanowni Państwo,

prosimy o wypełnienie formularza. Nasi pracownicy wkrótce skontaktują się z Państwem w celu realizacji zgłoszenia.