Biuro Obsługi Klienta
22 668 60 06
Twoje Biura Regionalne

solidclub
login24 login24 facebook

Jakie są cechy dobrej agencji ochrony?

Opublikowano: wtorek, 05, lipiec 2022 08:47
agencja ochrony

Jakie są cechy dobrej agencji ochrony?

W obecnych czasach coraz więcej osób zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo i poszukuje profesjonalnych agencji ochrony. Ma to na celu podniesienie ich komfortu życia oraz zabezpieczenie posiadanego majątku. Z usług firm ochroniarskich korzystać mogą zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne. Jednak wybór usług na wysokim poziomie nie należy do najłatwiejszych, jeśli nie ma się podstawowej wiedzy o ich zakresie i cechach dobrej agencji. Co warto wiedzieć przed podjęciem współpracy ze specjalistami ochrony osób i mienia? Na co zwrócić uwagę?

Co wpływa na poziom usług dobrej agencji ochrony?

Z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej firm ochroniarskich, które oferują swoje usługi zarówno przedsiębiorstwom, jak i osobom prywatnym. Dzięki pracy profesjonalistów można zadbać o swój majątek, bezpieczeństwo rodziny i tym samym podnieść komfort życia. Profesjonalną firmę ochroniarską powinno cechować przede wszystkim doświadczenie oraz wykwalifikowany personel. Czynnik ludzki jest bardzo istotny, ponieważ to on w głównej mierze warunkuje jakość usług ochrony osób i mienia i decyduje o poczuciu bezpieczeństwa klientów. Ponadto wpływa na efektywność działania danej firmy. Co istotne, warto decydować się na współpracę z renomowanymi agencjami, które zatrudniają specjalistów wpisanych na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej. Jest to gwarancja szybkiej i adekwatnej do zagrożenia reakcji, co również ma kluczowe znaczenie.

Ochrona osób i mienia - cechy profesjonalnej agencji ochrony

Bezpieczeństwo jest niezwykle istotną kwestią we wszystkich aspektach działalności i życia. Z tego też względu coraz więcej firm oraz osób prywatnych decyduje się na podjęcie współpracy z agencją ochrony. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala utrzymać poziom bezpieczeństwa na bardzo wysokim poziomie, jeśli zatrudni się odpowiednią firmę. Należy więc zwrócić na kilka bardzo istotnych czynników, które będą w dużej mierze rzutować, na jakość i zakres oferowanych usług.

Pierwszym z nich jest koncesja. Według obowiązujących w Polsce przepisów prawa, aby dana agencja mogła świadczyć profesjonalne usługi ochrony osób i mienia musi posiadać stosowną licencję. Jeśli jej nie posiada, a mimo to oferuje swoje usługi klientom i z nimi współpracuje, to popełnia przestępstwo. Koncesja nie jest jednak wymagana w przypadku, gdy firma ochroniarska oferuje tylko i wyłącznie zabezpieczenie techniczne. Takie agencje mogą więc działać, ale wyklucza je to z możliwości pracy w obszarze interesu gospodarczego państwa i bezpieczeństwa publicznego. Kolejnym istotnym aspektem jest doświadczenie agencji ochrony. Jeśli jest to nowa firma, to nie trzeba jej od razu przekreślać i twierdzić, że nie jest godna zaufania. Chcąc mieć jednak pewność najwyższej jakości usług, warto sprawdzać oferty takich, które są znane i mają bogate portfolio, m.in. ochronę imprez masowych, czy też ważniejszych wydarzeń.

Nie da się ukryć, że wpływ na jakość usług ochrony fizycznej osób i mienia ma przede wszystkim kadra pracownicza. Potocznie nazywani ochroniarze muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje, umiejętności i doświadczenie. Również sprawność fizyczna jest niezwykle ważna, ponieważ w razie konieczności muszą oni złapać i obezwładnić złodzieja lub włamywacza. Ponadto pracownicy ochrony muszą mieć aktualną wiedzę na temat obowiązujących przepisów prawa. Innym czynnikiem, na który powinno się zwrócić uwagę to metoda działania agencji w przypadku ochrony obiektów i ludzi. Należy tutaj uwzględnić procedury, jakie są stosowane w sytuacji alarmowej, czy ochroniarze są uzbrojeni i ile czasu zajmuje im dojazd do danej lokalizacji. Ponadto warto jeszcze dowiedzieć się, czy agencja ochrony jest ubezpieczona od odpowiedzialności cywilnej. Jest obowiązkowy warunek, ponieważ w sytuacji, gdy np. pracownicy ochrony nie zdążą dojechać na miejsce i przez to osoby lub mienie ucierpią, to wszelkie koszty z tym związane będą wypłacane z ubezpieczenia agencji.

Przeczytaj także:
Ochrona fizyczna osób i mienia - na czym polega?

close

Szanowni Państwo,

prosimy o wypełnienie formularza. Nasi pracownicy wkrótce skontaktują się z Państwem w celu realizacji zgłoszenia.